I liga - Udany start Kobiet !

W sobotę 22 sierpnia nasze dziewczyny rozegrały historyczne spotkanie w I lidze kobiet. Był to stres nie tylko dla zawodniczek, ale również dla władz i gospodarzy klubu ze względu na wyższe wymagania organizacyjne.Od pierwszego gwizdka nasze zawodniczki zaatakowały wysokim pressingiem rywalki z Krakowa co zaowocowało kilkoma niezłymi sytuacjami, w których jednak zabrakło dobrego wykończenia. Z minuty na minutę męcz się wyrównywał i toczył się w środku pola. Na ataki naszych zawodniczek skrzydłami, przeciwniczki odpowiadały groźnymi wejściami środkiem pola oraz piłkami rzucanymi za linię obronę. Mimo prób obu ekipą nie udało się znaleźć drogi do bramki i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0. Po zmianie stron obraz gry raczej nie uległ zmianie, choć można było zauważyć więcej składnych akcji naszego zespołu. Na pierwszą bramkę i jak się później okazało jedyną kibice musieli czekać do 70' minuty kiedy to  prostopadłym podaniem na prawym skrzydle została "uruchomiona" Aneta Król ,która w pełnym biegu dośrodkowała na idealnie wbiegającą Kamilę Adamczyk. Adamczyk bez wahania uderzyła futbolówkę głową  i piłka efektownie od tak zwanej "angieli" wpadła i wypadła z bramki. Są to efektowne bramki które nie zawsze są wyłapywane przez sędziów nawet na światowym poziomie. Sędzina główna w pierwszym momencie zasygnalizowała "grać dalej", jednak po porozumieniu z asystentką uznała bramkę dla naszego zespołu! Rywalki rzuciły się do odrabiania strat, co skutkowało zaostrzeniem gry z obu stron. W 72' minucie w efekcie 2 żółtych kartek boisko musiała opuścić Karolina Ziętek. Mimo gry w osłabieniu nasz zespół umiejętnie się bronił, między innymi dzięki dobrym interwencjom debiutującej w barwach naszego zespołu Małgorzaty Polnik. W końcówce spotkania trener Marcin Trzebuniak dokonał zmian, dzięki czemu każda z zawodniczek zaliczyła swój pierwszoligowy debiut. Po upływie 90 minut zabrzmiał gwizdek kończący spotkanie i zawodniczki wraz z kibicami mogły cieszyć się z bardzo udanej inauguracji sezonu na pierwszoligowych boiskach!

Przed własną publicznością, po ciężkim meczu walki zdobyłyśmy bramkę i zdołałyśmy utrzymać skromne prowadzenie mimo gry w 10. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację spotkania oraz kibicom za wspieranie naszego zespołu :) !

Na kolejne spotkanie nasza drużyna uda się do Rzeszowa na pojedynek beniaminków z tamtejszą Resovią, która w pierwszej kolejce zremisowała bezbramkowo u siebie z ŁKS-em Korona Łaszczów.

Początek spotkania w niedzielę 30. sierpnia o godz 15:00. Trzymajcie kciuki!