Pierwsze koty za płoty !

Udaną inaugurację zakończoną zdobyciem cennego punktu zaliczyli debiutujący w rozgrywkach Klasy Okręgowej piłkarze LKS-u Goczałkowice. W przerwie między rozgrywkami doszło w naszej ekipie do kilku istotnych zmian personalnych. Na ławce trenerskiej Tomasza Malcharka zastąpił Damian Baron a do kadry dołączyli wychowankowie LKS-u:

Piotr Maroszek (LKS Łąka)

Jarosław Folek (LKS Łąka)

Łukasz Mrzyk (Iskra Pszczyna)

Adam Grygier (Góral Żywiec) oraz Adam Grajcarek (Iskra Pszczyna juniorzy).

Mimo wielu istotnych wzmocnień w pierwszym spotkaniu zabrakło kilku podstawowych zawodników (kontuzje).Nasz zespół jednak szczególnie w pierwszej połowie postawił spadkowiczowi z 4 ligi trudne warunki. Spotkanie miało wyrównany przebieg jednak groźniejsze sytuacje w premierowej odsłonie mieli nasi zawodnicy. Dwa razy w pierwszej połowie drużynę gospodarzy uratowała poprzeczka po strzałach Adama Złotka i Damiana Maśki. Drużyna z Katowic dłużej utrzymywała się przy piłce lecz nasza defensywa za każdym razem stawała na wysokości zadania i nie pozwalała na zbyt wiele miejscowym. Po zmianie stron sytuacja nie uległa zmianie, nasi zawodnicy dzielnie stawiali opór drużynie z Katowic. Z powodu okrojonego składu na ten mecz twardy orzech do zgryzienia miał nasz trener Damian Baron. W drugiej części spotkania skorzystał tylko z jednej zmiany, przy trzech zmianach naszych rywali. Najbliżej szczęścia miejscowi byli w 68 minucie kiedy piłka po strzale głową trafiła w słupek naszej bramki. W drugiej połowie największe zagrożenie pod bramką rywali stwarzały dobre strzały Adama Grygiera z rzutów wolnych. Mecz walki w trudnych warunkach zakończył się bezbramkowym remisem.

Podlesianka Katowice 0:0 LKS Goczałkowice

LKS:Mrzyk-Folek,Maroszek,Kordoń,Maśka-B.Grygier,Kanik,Furczyk (68.Grajcarek),A.Grygier,P.Widłok-Złotek.

Żółte kartki:Maroszek,Maśka,Folek.

Poniżej skrót meczu którego autorem jest : sportslaski.eu